Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Lazer Kesim Alyans

18 Ürün
Tümü

Lazer Kesim Alyanslar Modernleşmenin Ürünü

Son teknoloji lazer kesim cihazları ile alyansların kesimlerini ve motifle dirilmesinde kullanılır. Modernleşen dünyamızda takı alanında birçok yenilik geliştirilmektedir. Lazerin her sektörü de etkili şekilde kullanılması bir açıdan kolaylık ve estetik sağlamaktadır. Lazer kesim alyanslar ve tüm takılarda CNS cihazları kullanılır. Bu cihazlar usta çırak ilişkine bağlı olarak kullanılabilen bu alanın sırlarını ar ge püf noktalarını bilen ustalar tarafından kullanılır. Bu cihazlar ile üretimi yapılan alyanslara makine alyansları denilir.

Lazer Kesim ve El yapımı Alyansların Özellikleri

Döküm şeklinde kalıplarda onlarca adet alyans üretimi yapılabilir. Fakat bazı modellerde bu üretim yapılmaz bu durumda lazer kesim makineleri devreye girerek üretim yapılır. Altının kesimi ve desen vermek için lazer makineleri ile yeni tasarımlar ortaya çıkarılır. Oldukça net ve pürüzsüz çizgilere sahip olan bu alyans modelleri birçok çift tarafından tercih edilir.

Daha fazla işçilik gerektiği için düz ve klasik alyanslara göre maliyetleri daha yüksektir. Elbette satış sırasında da işçilikten dolayı daha düşük fiyatlara satılabilir. Bu durumda yatırım amaçlı alınması çok doğru değildir. Çok özel tasarımlarda genellikle işçilik yüksektir.

Mücevher alanında lazer makineleri yaratıcı tasarımlar için modern yöntemlerden biridir. Birden fazla yönlü tasarım çeşitliği sağlanır. Desen ve dokuların kullanılacağı tasarımlarda kullanılan lazer kesim makineleri muhteşem koleksiyonlar çıkarılması konusunda büyük kolaylık sağlar.

Lazer kesim alyanslar ve daha fazlası için Thales Pırlanta ile kalın!