Beştaş Pırlanta Anlamı

BEŞTAŞ PIRLANTA ANLAMI

İlişkilerde oldukça fazla anlamlar belirten yüzükler vardır. Maddiyattan çok manevi önem taşıyabilmektedir. Bunların başını tektaş yüzükler çekmektedir. Tektaş yüzükler ilişkilerdeki ciddiyetin sembolüdür diyebiliriz. Daha açıklayıcı olmak gerekirse ilişkinin ciddileşme adımında sevgiliye verilir. Bu genellikle evlenme tekliflerinde yaşanmaktadır. Evlenme teklifi dışında tektaş yüzük verilmez mi? elbette verilir. Fakat bu durumda hediye edilen bir tektaş yüzük “ben seninle ciddiyim” anlamını taşımaktadır. Tektaş yüzükler sadece pırlanta değildir. Normal taşlardan yapılmışları oldukça fazla satmaktadır. Durumunuz çok iyi değilse pırlanta yerine bunları tercih edebilmeniz mümkündür. 
Sadece Tektaş yüzük değil anlam ifade eden.
 Üçtaş yüzüklerde büyük bir anlam ifade eder. Sevgiliye alınabilecek üçtaş yüzük ( tria yüzük ) Dün, Bugün, Yarın seninle anlamını taşımaktadır. Bu anlamı taşıyan bir yüzükte sevgiliye hediye edilebilecek veya kişinin kendisine alabileceği en güzel yüzük hediyesi olabilir. Üçtaş yüzük modelleri oldukça fazladır. Bu konu da birçok model resimleri mevcuttur. Açılıp kapanan tria modeli yüzükler bir ara oldukça fazla rağbet görmüştü. İçi açıldığında tektaş olarak da kullanılabilmesi çok orijinal kılıyordu.
Sıra taş yüzükler ise alyans niyetine kullanılabilmektedir. 
Alyans yerine tercih olarak sıra taş yüzük modellerini tercih edenler oldukça fazla.
Bu sebeple sıra taş birçok yüzük çeşitleri de üretiliyor. Genelde beş taşlı olanları rağbet görüyor fakat altı ve yedi taş veya komple her tarafı taş olan çeşitli modellerde oldukça şık. Beştaş yüzükler oldukça gösterişli takılardır. Her bir taşı sizin yüklediğiniz anlamları taşımaktadır. Genelde aşk, sadakat, huzur, mutluluk ve bereketi temsil eden beş taş yüzükler alyans olarak ta kullanılabilmektedir. 
Beştaş pırlanta yüzük ne zaman alınmalı? 
Evliliğin veya ilişkinin beşinci yılını bitirdikten sonra genelde alındığı düşünülse de artık ;  yıl dönümü, doğum hediyesi ve evlilik teklifi yüzüğü olarak da alınmaktadır. 
Üçtaş yüzükler beraberliğin ilk yıllarında tercih edilirken aynı zamanda büyüyen aileyi temsil etmektedir. Aşkın dünü, bugünü ve yarını da diyebiliriz üçtaş için. 
Beştaş yüzükler ise oldukça gösterişli takılardır. Her bir taşının anlamı vardır. Genelde aşk, sadakat, huzur, mutluluk ve bereketi temsil ederler. İlişkinizin beşinci yılı için biçilmiş bir kaftandır.
 Maddi değer bakımından da yüksek değerde olması sevdiğinize yıllar geçse de gözünüzdeki değerin gün geçtikçe arttığının bir göstergesidir. İlişkilerin ve evliliklerin yanı sıra doğum, anneler günü ya da doğum günü gibi özel günlerde de tercih edilmektedir. Tüm bu özel günlerinizi taçlandırmak adına Thales Pırlantanın sizler için harika bir koleksiyonu var. Beştaş Yüzük Yıldönümü, Doğum, Anneler günü ve doğum Günü gibi özel günlerde kadınları en çok mutlu eden hediyelerdendir. 
Pırlantanın değeri ve ihtişamını beşe katlayan beştaş yüzükler aynı zamanda nişan alyansı olarak da tüm dünyada kullanılmaktadır. Beştaş yüzük seçimi yaparken daha önceden alınmış olan tektaş yüzüğünüzün modeline çok yakın bir montür seçimi yapılması önerilmektedir. Beştaş yüzüklerde de verilmiş olan karat ağırlığı beş taşın toplam karat ağırlığıdır. Örneğin 1,00 ct bir beştaş yüzük her biri 0,20 karat olan tek taşlardan oluşmaktadır. 
Beştaş pırlanta yüzük modellerimizi incelemek isterseniz linke tıklayabilirsiniz =>> https://www.thalespirlanta.com/pirlanta-yuzukler/pirlanta-5-tas-yuzukler.htm