Pırlanta Küpe

Pırlanta Küpe

Küpe kulağı süslemek amacı ile takılan İngilizce ‘earring’ isminden türemiştir. Yüzyıllardır kadın erkek fark etmeksizin sevilerek kullanılan takılardan biridir. Günümüzde hala oldukça fazla kullanılan küpe modelleri mücevher vitrinlerini ışıltıları ile süslemektedir.
18. yüzyılda elmas küpe tercihi bir hayli fazla olmaktadır. Bir süsleme aracı olmasının yanı sıra dini amaçlı takan, karşı cinsi etkilemek ve sınıf farklılıkları amacı ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Küpe geçmişten günümüze oldukça fazla tercih edilen takı modeli olmuştur.
Pırlanta küpe modelleri ise kadınların vazgeçilmez mücevherinden olmuştur. Tektaş pırlanta küpe modelleri hem günlük kullanıma hem de özel günlerde şıklıklarını tamamladıkları eşsiz bir takıdır.
Pırlanta kadınlar için oldukça anlamlı olan bir değerli taştır birçok takısında da pırlantayı tercih etmektedirler.
Özel bir geceye katılırken, romantik bir akşam yemeği gibi önemli günlerde pırlanta küpe tercihleri ile hem zarafetlerini hem de şıklıklarını tamamlamaktadırlar.

Pırlanta Küpe Özellikleri

Pırlanta küpe kategorimizde birbirinden şık modellere göz atabilirsiniz. İster sarı ister beyaz altın pırlanta küpe tercihe edebilirsiniz. Ayrıca halka pırlanta küpe modellerimizde oldukça şık tasarımlardır. Pırlanta küpe üretilirken tüm dünyanın kabul ettiği 4C kuralına göre üretilirler. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen yuvarlak kesim pırlantanın yanı sıra en çok tercih edilenler arasında oval, markiz ve baget kesimleri de yoğunlukla tercih edilir.
Berraklık pırlantanın değerini en çok etkileyen özelliklerden biridir. Doğal izler ile her pırlanta kendi alanında benzersiz olur.
Pırlanta küpen satın alırken karat ağırlığı pırlanta küpenin büyüklüğünü belirlediği için oldukça önemli bir özellik olarak ortaya çıkmaktadır.
Pırlanta sevginin dile getirilmiş halidir. Geçmişten günümüze kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan pırlanta sonsuzluğun simgesidir. Bugünde ve yarında daima olacak pırlanta küpe modellerimiz için sitemizin pırlanta küpe kategorisine göz atabilir iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.