Tektaş Pırlanta Nereden Alınır

Tektaş Pırlanta Nereden Alınır?

Aşk ve bağlılığın simgesi olarak tek taş pırlanta yüzük hediye etme geleneği 15. yüzyılda Avusturya Arşidükü Maximilian’ın nişanı sırasında Burgonya düşesi Mary’e elmas tek taş yüzük hediye etmesiyle başlamış. Sol elin dördüncü parmağına yüzük takma geleneği ise, Eski Mısırlıların bu parmakta bulunan damarın doğrudan kalbe ulaştığına olan inançlarından geliyor. Modern hayatın tek taşla ilgili inanışlarından biri de tek taşınızı burcunuza göre seçin önerisi. Aslında evlilik teklifi için tek taş yüzük verme gibi bir zorunluluk yoktur. 
Önemli olan samimiyet ve duyguların ifade edilme şeklidir. Ancak pırlanta bir tek taş, simgeledikleri nedeniyle çok anlamlıdır. Dünyada ender bulunan ve diğer pırlantalar arasında bile eşi olmayan bir taştır. Işıltısı ve özel olması ile büyüleyicidir. Aşkı ifade eder. Bu nedenle tek taş vazgeçilmez olmuştur. Alacağınız tek taşla ilgili kararsızlık yaşıyorsanız, tek taş seçme rehberinden veya thales pırlanta uzmanlarını arayarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Tek taş nasıl ve tektaş pırlanta nereden alınır sorusunun cevabını işi ve uzmanlığı pırlanta olan firmalarda bulabilirsiniz. Pırlantayı mağazalar yerine online satış sitelerinden almanız avantajlıdır; çünkü online satış sitelerinin giderleri mağazalara oran daha düşük olduğundan aynı kalitedeki ürene daha ucuz sahip olmanızı sağlarlar. Ayrıca alışverişleriniz sırasında uzman yardımı alabilir, çok farklı model ve fiyat aralığında ürünleri online satış siteleri üzerinden satıcı baskısı olmadan bir arada görebilirsiniz. Tektaşınızı nereden alırsanız alın mutlaka sertifikalı ve faturası ile almaya özen gösterin. 
Tek taş yüzük fiyatları dört değişkene bağlıdır: rengi, kesimi, ağırlığı ve berraklık derecesi. İlk adımınız, istediğiniz taş büyüklüğüne ve bütçenize karar vermektir. Örneğin, daha dikkat çekici bir tek taş almak istiyorsanız renk ve büyüklük açısından içinize sinen bir taşı, içindeki çıplak gözle görülmeyecek izler nedeniyle daha küçük bir taştan ucuza alabilirsiniz. Ama renk olarak H ( beyaz ) daha aşağı renkleri tercih etmeyin. Aldığınız pırlanta ne kadar büyük olursa olsun yapılan araştırmada kadınların %95 'inin sarı tonlarını içinde barındıran I, J, K gibi pırlanta renleri istemedikleri ortaya çıkmıştır.
Diğer yandan, rengi, berraklığı, karat ağırlığı ve toplam boyu aynı olan 5 taş  bir pırlanta yüzükle, bir tek taş yüzüğün fiyatları farklı olabilir. Bunun nedeni büyük boy bir tek taşın, küçük boy taşlardan daha seyrek bulunmasıdır. Taştan sonra gelen en önemli unsur taşın üzerine oturduğu montürün tasarımıdır. Taşın boyuna göre montür seçimi çok önemlidir. Doğru bir montür, taşı daha büyük gösterebileceği gibi yanlış bir seçim daha küçük gösterebilir. Yanlış bir montür de aldığınız taş ne kadar güzel olursa olsun, kendini göstermez. Taşı tutan tırnaklar, çok kalın ya da çok ince değil, taş ile uyumlu olmalıdır.