Tektaş Yüzük Daraltma Nasıl Yapılır

Tektaş Yüzük Daraltma Nasıl Yapılır?

Tektaş yüzükler her kadının hoşuna gidecek hediyeler arasındadır. Sevdiğiniz kadına özel bir günde hediye ederek onun kalbini fethedebileceğinizi unutmayın. Takı sektörünün teknoloji ile eşit oranda gelişmesinden sonra birbirinden farklı ve çok çeşitlilikte tektaş pırlanta yüzük modeli bulunmaktadır.
Tektaş pırlanta modelleri ışıltısı, zarafeti ve benzersiz olması ile birlikte her kadının arzuladığı zarif bir takı çeşididir. Pırlanta takıların yerleri elbette birbirinden çok farklıdır fakat tektaş pırlanta yüzükler anlam olarak ta diğer tasarımlardan ayrı bir yerde durur.
Yüzyıllardan günümüze kadar ulaşan elmas işlenerek pırlantaya dönüşmesi bu değerli taşın çok farklı bir yerde ve kıymetli olmasını sağlamıştır.
Hem maddi hem de manevi açıdan kıymetli olan tektaş pırlanta evlilik tekliflerinin vazgeçilmezidir. Bu özel tanıklık edecek olan tektaş yüzükler kadınlar için çok değerlidir.
Sevdiğiniz kadına tek, benzersiz ve kıymetli olduğunu ifade etmenin bir yoludur. Sevdiğiniz kadın için beğenerek satın aldığınız ve ışıltısını yansıtacak olan tektaş pırlanta parmağına dar ya da geniş gelmesi can sıkıcı bir durum olabilir.
Ayrıca zamanla kilo alıp verme, sabahları ilk uyanıldığında parmakların şişmesi durumunda yüzük ölçülerinde değişiklik meydana gelir.
Merak edilen konu ise tektaş yüzük daraltılır mı? Ve bu işlem nasıl yapılır? İşte bu içeriğimiz sizlere bu konu hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlandı.

Tektaş Pırlanta Daraltma

Yukarıda farklı nedenlerden oluşan yüzük daralması için çözümler elbette var. Bu durumda yüzük ölçüsünün değişmesi gereklidir. Bu oluşan duruma göre büyültme ve daraltma yapılarak bu sorun çözüme ulaştırılır.
Bu durumda dikkat edilmesi gereken konu bu işlemi işin ehli bir uzmana yaptırmaktır. Bunun nedeni ise genişletme ve daraltma yapılırken yapılan müdahalenin anlaşılmaması ve ilk günkü görsel şeklini koruması gereklidir. Gözle görülür değişimler yüzüğün değer kaybına uğramasına neden olur.
İnce bir ustalık ve titizlik gerektiren bu işlemler bu işlemlerden sonra tektaş yüzüklerin değer kaybını önler. Yüzük tasarımı yapan işinin ehli kişiler bu işlemleri yaparken 3 farklı yöntemden yararlanır. En yaygın kullanılan yöntem olan yüzüğün kesilerek büyültme ve küçültme işlemi yapılmasıdır. Diğer işlem ise sadece yüzük ölçüsü büyültme de kullanılan esnetilerek büyütülme sağlanmasıdır.
Pırlanta yüzüğün kesilmesi ile yapılan işlemler en güvenilir işlemlerdir. Oksijen veya tüpün ateşi ile ısıtılarak kesilen yüzük daraltma ve eklenme yapılır. Her iki durumda da  bu işlem oldukça sağlıklı şekilde yapılmaktadır ve bu sayede yüzüğün üzerinde birleştirme izleri olmamaktadır.
Daha sonra tesviye ve cilalama işlemi ile birlikte ilk günkü estetik haline getirilmektedir. Sevdiğiniz, mutlu edecek ve özel anlarınızı anlamlı kılacak olan tektaş yüzük modelleri için Thales Pırlanta muhteşem tasarımlar ile sizleri bekliyor.