Pırlanta Tektaş

Pırlanta Tektaş

Tüm tektaş pırlanta yüzük modellerine linki tıklayarak ulaşabilirsiniz =>> https://www.thalespirlanta.com/pirlanta-yuzukler/pirlanta-tektas-yuzukler.htm
Amacınız sadece araştırma yaparak bilgi almak ise, sizler için kısa soru ve cevaplar hazırladık.

Pırlanta Tektaş Modelini Seçerken dikkat edilecekler:

Evlilik teklifi edeceğiniz eş adayınız 5-9 numara  gibi ince parmak ölçüsüne sahipse kalın bir yüzük seçmemenizde fayda var. Keza parmak ölçüsü 17 ile 23 numara olan hanımefendi içinde ince yüzük seçmemelisiniz. Nedenine gelecek olursak ; ince parmakta kaba, kalın parmakta ise altın kısmı yokmuş gibi gözükmemesi açısından.

Pırlanta Seçerken Taş Büyüklüğüne Mi Yoksa Rengine Mi Dikkat Edelim?

Eş adayınızın ailesinin ve arkadaşlarının da dahil olacağı kocaman bir aileye girmek üzeresiniz..Bu kısma biraz daha dikkat etmelisiniz!
Öncelikle ayırmayı planladığınız bütçeyi belirleyin. 
Sarı renkli ve içinde gözle görülebilecek karbon izli taşlardan uzak durun. Çünkü ; mutlaka aldığınız tektaş pırlanta yüzük eş adayınızın ailesi veya arkadaşları tarafından kalitesi merak edilecektir ve bir pırlanta satıcısına da gösterilecektir. Siz taşın özelliklerinin kötü olduğunu biliyor olabilirsiniz, ama onlar bilmediğinden satıcıdan taşın özelliklerinin kötü olduğunu duymak onların hoşuna gitmeyecektir. Sizinde bilmeden aldığınız düşünülerek bu durumun size anlatılma ihtimali vardır.Zor duruma düşebilirsiniz dikkat! :) 

Pırlanta Yüzük Nasıl Büyütülür, Küçülür Veya İşlem Sonrası İz Kalır Mı?

Büyültme işlemlerinde : Tektaş yüzüğünüz yarım veya bir numara büyültülecekse malafa üzerinde tokmakla yöntemiyle altın ezilerek yüzük büyültülebilir. Bunun yapılması için yüzüğün çok ince olmaması gerekir. İnce ise parça eklenerek sıcak kaynak yöntemiyle parça kaynatılır.
Küçültmelerde : İnce testere ile kolun alt kısmı iki noktadan kesilir ve fazla parça çıkarılır, sonrasında pırlanta yüzüğün iki kolu kaynatılarak birleştirilir.
İz kalma : İşi uzmanı tarafından yapılırsa iz kalmaz. Ama siz gider 18 ayar pırlanta yüzüğe kaynak olarak gümüş kullanırsanız maden uyuşmazlığından iz kalır. Aynı şekilde lehim yöntemi ile yapılırsa da siyah iz kalır. Bunu genelde işin ehli olmayan kuyumcu tamircisi veya ucuza ,daha kısa zamanda yaptırma hedefinde olan mağazalar yapar.