Pırlanta Ürün Rehberi

Pırlanta Ürün Rehberi

Özellikle teknolojinin ilerlemesiyle elmasın madenlerden çıkış, pırlanta olarak kesim ve cilalanma maliyetleri günümüzde eskiye oranla oldukça düşmüştür. Durum böyle olunca her bayanın büyük veya küçük bir pırlantaya sahip olabilmesinin yolu da açılmıştır. 
Yüksek kalitedeki pırlantaları online satış yapan mağazalardan kira ve diğer giderleri düşük olduğundan, avm ve cadde üzerindeki mağazalara oranla daha uygun fiyata alabilirsiniz.
Her gün pırlanta ürün almadığınızı ve de çeşitliliği hakkında bilginizin olmadığını düşünerek, pırlanta taşlı ürünler hakkında elimizden geldiğince rehberlik etmeye çalışacağız.

Pırlanta Tektaş Yüzükler :

Genel olarak beyefendilerin eş adaylarına aldıkları tek bir taştan oluşan ürün grubudur. Fiyatı yaklaşık 500 tl 'den başlar.
Evlilik teklifleri;  sevgililer günü, doğum günü, tanışma yıl dönümünde yapılabildiği gibi, bu günlerden bağımsız bir tarihte de yapılabilir.

Beştaş Pırlanta Yüzükler :

5 tane pırlantanın yan yana dizilimi sonucu oluşan pırlanta yüzük grubudur. Tektaş pırlantaya oranla  düşük maiyetlere , daha gösterişli yüzük alınabilir. Evlilik tekliflerinde az kullanılır. Genel hediye edilme ağırlığı doğum hediyesi, yıl dönümü ve doğum günü hediyesi olaraktır.

Renkli Taşlı Pırlantalar :

Orta kısmına takılan renkli taşların kenarlarına pırlanta takılarak genelde dizayn edilir. Renkli taşın maliyeti pırlantaya oranla düşük olduğundan, gösterişli modele daha uygun fiyata sahip olursunuz.
Anneye, anneler günü hediyesi olarak verildiği kadar, eşe ; anneler günü, doğum günü, veya yıl dönümü hediyesi olarak da verilir.

Pırlanta Tamtur Yüzükler :

Yüzüğün altın kısmına tümüyle pırlanta taş monte edilerek satışa sunulur. Her bölgesinde boşluk olmayacak şekilde taş olduğundan, ölçü işlemine uygun değildir. Özellikle 5 kilo üzerinde kilo alış ve veriş yaşanıyorsa ölçü değişeceğinden kullanımı zor olacaktır. 

Pırlanta Küpeler :

Günlük kullanım için en uygunları tektaş pırlanta küpe modelleridir. Doğum günü hediyesi olarak verilmesi daha uygun olur.

Pırlanta Kolyeler :

Tektaş pırlanta yüzüklerden sonra en çok bayanlar tarafından tercih edilen ürün grubudur. Özel günlerin hepsinde hediye etmek için rahatlıkla alabilirsiniz.

Pırlanta Gerdanlık :

Gösterişin ön planda olduğu gerdanlık modelleri; daha çok özel yemek,davet, düğün nişan gibi günlerde takmak için uygundur. Hediye edilmesinin en uygun olduğu dönem ise, nişan ve düğün hediyesi olarak verilmesidir.

Pırlanta Bileklik :

Her bayanın mutlaka hayatının belirli evresinde, sıkılmadan taktığı bileklikleri olmuştur. Siz de pırlanta bileklik yönünde hediye tercihinizi belirlediyseniz sadece dikkat etmeniz gereken; özel günlerde takılabilecek bileklik mi, yoksa günlük kullanıma uygun pırlanta bileklik mi olacağıdır.