" />
{{translate.filter}}
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Ölçü
{{translate.color}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
Filtre
Görünüm
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Baget Pırlanta Kolye Modelleri ve Fiyatları

Baget kolye, özellikle son birkaç yıldır oldukça revaçta olan bir modeldir. Altın madeninden üretilen modellerin aksine, pırlanta ürünler daha çok tercih edilmektedir. Markaların yapmış olduğu yüzük, kolye ve küpe setleri ile baget model kolyeye olan ilgi büyük oranda artış göstermiştir.

Baget Pırlanta Kolye Modelleri

Baget kolyeler, ilk bakışta aynı gibi görünse de detaya inildiğinde birbirinden farklı birçok modele sahiptir. Bilinen en klasik model, ortada dikdörtgen plaka halinde bulunan bir taşın etrafında sıra taş dizilmesiyle oluşturulan modelidir. Asil duruşu ve sade gibi görünmesine rağmen sahip olduğu gösteriş bu kolyeyi tercih sebebi haline getirmektedir.
Baget kolye modelleri arasındaki farklılık, daha çok kesim şekli ve taş etrafında tercih edilen katmanlardan kaynaklanmaktadır. Genellikle taş etrafında tek kattan oluşan sıra taşlar dizilse de, bazı modellerde bu katman iki veya üçe çıkabilir.
Kesim itibariyle hemen hemen bütün modeller altıgen şekle sahiptir. Bu görüntüsü baget kolyeyi klasik tektaş kolyelerden ayıran en önemli özelliktir.
Pırlanta baget kolye tasarımlarında, genellikle zincire geçirilen kolye ucu olarak tasarlanan baget bölüm, bazılarında zincire doğru devam eden pırlanta taşlar eklenerek farklı bir model oluşturulmaktadır. Zincire devam eden kısımda taş yerine yine baget şeklinde kesilmiş ve tasarlanmış minimal dizilimler de söz konusudur.
Baget pırlanta kolye tasarımlarının, daha çok gerdanlık ve set sınıfına dahil olan modellerinde çift veya tek sıra su yolu olarak bilinen diziliş şeklinde taşlar eklenerek ürün daha gösterişli bir hale getirilmektedir. Bu tarza sahip ürünler ise daha çok düğün takısı olarak tercih edildiği gibi, hediye modelleri arasında da kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Baget Pırlanta Kolye Fiyatları

Pırlanta, fiyat değerlendirmesi aşamasında birçok unsura bağlı bir üründür. Karat, renk, berraklık, kesim gibi öğeler, pırlanta ürünlerin fiyat belirlemesinde büyük role sahiptir.
Pırlanta baget kolye modelleri, kendi içerisinde sahip olduğu birbirinden farkı tasarımlar sebebiyle fiyat aralıkları değişken olan ürünlerdir. Modellerde kullanılan taş sayısı, taşların karat değeri, büyüklüğü ve cinsi, parlaklık seviyesi gibi birçok unsur pırlanta baget kolye fiyatlarını etkilemektedir.
Bütün bu değerlendirmeler göz önüne alındığında, her bütçeye uygun pırlanta kolye modeli mevcuttur. Kişisel zevkinize göre tercih edeceğiniz modelin unsurları çerçevesinde ürünün fiyatı belirlenecektir. Bu nedenle baget pırlanta kolye fiyatları için net bir fiyat veya aralık vermek doğru olmayacaktır. Bazı markaların yapmış olduğu set ürünler veya tekli ürünlerdeki indirim kampanyaları takip edilerek, beğenilen ürüne değerinin altında fiyatlarla sahip olmak da mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.