" />
{{translate.filter}}
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Ölçü
{{translate.color}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
Filtre
Görünüm
Toplam 60 ürün görüntüleniyor.

Fantezi Kolye Modelleri ve Fiyatları

Fantezi kolye, oldukça geniş bir model aralığına sahiptir. Hatta bu modellere aralık vermek bile hata olabilir. Çünkü fantezi kolyeler, tamamen tasarımcısının hayal gücüne veya alıcısının zevkine göre şekillenmektedir.
Fantezi kolyeler, genel itibariyle sarı veya beyaz altın üzerine çeşitli değerli taşların kullanılması sonucunda ortaya çıkar. Altın fantezi kolye, her yaşta ve standartta kişiye hitap edecek modellere sahip ürünlerdir.
Kolye tasarımlarında karşımıza birbirinden farklı görseller çıkmaktadır. Peri, sonsuzluk, kar tanesi, damla, melek, çiçek, baget, tektaş, hayvan figürü gibi birbirinden farklı konseptlerde ürünlere rastlamak mümkündür.
Bu kolyeleri fantezi sınıfına aldıran etken, tasarım konusunda tamamen kişiye özel olabilme özelliğidir. Modeller tasarlanırken kullanılan birbirinden değerli taşlar da bu kategorinin hakkını vermektedir.
Fantezi kolyelerin yapımında safir, yakut, zümrüt gibi değerli taşlar kullanılabilirken, ametist, swarovski gibi taşlara rastlamak da mümkündür.
Fantezi kolye modelleri, sınırı olmayan tasarımlara sahiptir. Örneğin kesim şekli olarak altıgen, sekizgen, beşgen gibi köşeli ürünler bulunmaktadır. Bunların tektaş, baget veya birkaç taştan oluşan tasarımlar haline getirilebilmektedir.
Bunların dışında at, kuş, sonsuzluk, kar tanesi, kalp gibi birbirinden farklı şekillere sahip kolyeler üretmek mümkündür.
Modeller bazen tek zincir üzerine yerleştirilen figürden oluşurken, bazı modellerde birden fazla zincir kullanılmaktadır. Bu zincir ikinci bir kat olabilirken, kolye ucunda bulunan bir sarkıt şeklinde kullanımı da mümkündür.

Fantezi Kolye Fiyatları

Kolyeler üretilirken birbirinden farklı unsurlar bir araya getirilmektedir. Bu unsurların başında kullanılan altınlar gelir. Üretimde tercih edilen altının ayar değeri fiyatı oldukça etkiler. Genellikle 14 ayar değerinde altın kullanılırken, 22 veya 8 ayar altına da rastlamak mümkündür.
Fantezi kolyeler, taşlarıyla birleştiğinde pırlanta statüsünde ürünlerdir. Bu nedenle fantezi kolye fiyatları belirlenirken göz önüne alınacak en önemli etken kullanılan taşlardır. Bu taşların boyutları, karat değerleri, parlaklık seviyeleri, kesim usulleri gibi birçok konu, fiyat belirlenmesinde etkisi olan kriterlerdir.
Kolye üzerinde kullanılan taşın cinsi, sayısı, büyüklüğü gibi konulardaki farklılık, her bütçeye uygun ürünlerin bulunmasını kolaylaştırmaktadır. Düşük karat değerine sahip, sayıca az bir ürün daha uygun fiyata alınabilirken, kullanılan altının ayarı, taşın karat değeri, taşın boyutu gibi unsurlar arttıkça daha yüksek fiyatlar karşımıza çıkar.
Bütün bu sınıflandırmalara dahil olan birçok ürün çeşidi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Kişiye özel tasarımlarımızla ilgili bilgi almak ve sipariş oluşturmak için sitemiz aracılığıyla müşteri danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.