" />
{{translate.filter}}
{{F.NAME}}
{{F.MIN_SELECTED}} - {{F.MAX_SELECTED}}
Ölçü
{{translate.color}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
{{price.MIN_SELECTED}} {{target_currency}} - {{price.MAX_SELECTED}} {{target_currency}}
Filtre
Görünüm
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Tria Pırlanta Yüzük Modelleri ve Fiyatları

Tria pırlanta yüzük, son yılların en revaçta olan modelidir. Adını Latince’de “üç” anlamına gelen “tria” kelimesinden almıştır. Adı itibariyle üç adet taştan oluşacak şekilde dizayn edilmiş bir modeldir. Zarif görünümü ile hayran bırakan pırlanta yüzük modeli, pırlanta yüzükleri arasında tercih edilen modeller arasında önemli bir sırada yer alır.
Tria pırlanta yüzük, klasik tektaş yüzüklere nazaran daha göz alıcı, beştaş yüzüklere nazaran da daha kullanışlı olması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir.
Tria kelimesinin Latince’de bir diğer karşılığı da “dün, bugün ve yarın seninleyim” anlamıdır. Bu anlam, yüzüğe oldukça derin bir mana yükler. Üzerindeki her taş, yaşamın 3 farklı dönemini ve bu dönemlerdeki aidiyeti temsil eder. Bu anlamlı yüzük, özellikle evlilik tekliflerinde çok fazla tercih edilmektedir.
Modelin üç taş dizaynı anlayışı ile yapılmasına karşın, bazı modellerde bu taşların yanında minimal oranlarda sıra taşlar da kullanılmaktadır. Ancak bu tasarım yine de modelin üç ana taşını göz önünde tutacak şekilde yapılmaktadır.
Tria pırlanta yüzük modelleri, şeffaf haricinde renkli taşlardan da üretilebilmektedir. Bu tarz modeller genellikle ortadaki taşın renkli, kenarlardaki taşların şeffaf olacağı şekilde dizayn edilir. Bundan daha farklı modellere de rastlamak mümkündür.
Tria yüzük tasarımları Genellikle ortadaki taş büyük, kenardaki iki taş daha küçük boyutta olacak şekilde yapılır. Ancak bütün taşların aynı boyutta olduğu modeller de mevcuttur. Her zevke uygun yüzük modelleri de bulunmaktadır.
Taşların kesiminde klasik dört pençeli tutacağı olan tektaş modellerin üçlü halı oldukça yaygınken, taşlarının yuvarlak veya çiçek şeklinde kesimi de mevcuttur. Bu konudaki tercihler tamamen kişisel zevke bağlıdır.

Tria Pırlanta Yüzük Fiyatları

Pırlanta yüzükler, birçok unsura bağlı olarak fiyatları değişkenlik gösteren ürünlerdir. Bu konuda en büyük rol taşın karat değerine bağlıdır. Karat değeri ne kadar yüksek olursa fiyat da o oranda artacaktır.
Geriye kalan renk, berraklık ve kesim unsurları da bir arada değerlendirilerek kesin bir fiyat değerlendirmesi yapmak mümkündür.
Tria pırlanta yüzük fiyatları, belirtmiş olduğumuz ölçüler çerçevesinde değişkenlik göstermektedir. Üzerinde üç adet taş bulunması, taşların karat değerleri, üç taşın devamında sıra taşlar olup olmaması, kullanılan taşların büyüklüğü gibi birçok konu fiyat değerlendirmesine dahildir.
Tria pırlanta yüzükler, gerek gösterişli tasarımı, gerek içerdiği derin mana sebebiyle özellikle yeni evlenecek çiftlerin tercihi olmakla birlikte, özel günlerde hediye olarak da çokça tercih edilmektedir.

Daha Fazla Göster
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.