Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Yeşil Altın Alyans Modelleri

6 Ürün
Tümü

Yeşil Altın Alyans Modellerinde Farklı Tasarımlar

Yeşil altın alyans modellerinde modern ve klasik tasarımlar ile istediğinize göre üretilmiş modeller bulunmaktadır. Yeşil altın konusunda oldukça yanlış bilgi kirliliği mevcutken size bir altın ustasından yeşil altın hakkında merak ettiklerinizi anlatalım istedik.

Altın erime sırasında yeşilimsi bir renge döndüğünde sektörde yeşil altın olarak adlandırılmaktadır. Satışa çıkan altın sarı renkte olduğu için sarı renk altın denilir. Altın işlenirken mutlaka farklı alaşımlar belirli oranlarda eklenir. Saf altın çok yumuşak olduğu için zamanla mücevherlerde yamulma ve ezilmeler oluşur.

Özellikle alyans modellerinde 14 ayar kullanılır buda yüzüğün daha dayanıklı olmasını sağlar parmakta olması her zeminle kolay temas etmesinden dolayı ezilmeler çok olacaktır. Bu nedenle 14 ayar olarak yüzükler üretilir. Alloy adı verilen katkı maddesi eklenerek altının sertlik oranı yükseltilir.

Has Altının İşlenmesi

Has altın 1000 milyemdir.  Milyem; kuyumculukta alaşım içindeki altın miktarını binde oranı ile ifade eden ölçü birimidir.

Has altın 1000 milyem dir 18 ayar ise 750 milyemdir. Bu oranda kalan 250’lik kısım ise katkı maddelerinden oluşur. Örneğin kırmızı altın isteniyorsa bakır daha fazla kullanılır, beyaz için gümüş ve alloyun daha fazla kullanılması gereklidir.

Sizlerde alyans seçimi yaparken yeşil altın alyans modelleri arasında sade ve modern tasarımlardan tercih yapabilirsiniz.

Sonsuza dek alyanslarınızın parmaklarınızda kalması dileğimizle!