Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde-1- Taraflar

Satıcı: THALES PIRLANTA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ

Adres: Molla Fenari Mah. Nuruosmaniye Cad. Atasaray İş Merkezi No:23/6
                                                                      Cağaloğlu- Fatih - İstanbul

Telefon: 0212 632 22 70

E-Posta adresi: [email protected]

Tüketici : www.thalespirlanta.com ‘dan online olarak alışveriş yapan tüm ziyaretçiler.

              **Üyelik işlemleri gerçekleştirilen tüm kullanıcılar üye oldukları andan itibaren şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Madde-2- İşbu sözleşme konusu, www.thalespirlanta.com internet sitesinden aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünü sipariş veren Nihai Tüketici ile bu internet sitesinin sahibi olan Satıcı arasındaki karşılıklı hak ve yükümlülükleri 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

Madde-3- Sözleşmenin konusu ve Ürün Bilgileri: Hizmet Mal veya Ürünün; Miktarı, Marka/Modeli, Türü, Rengi, Adedi, Ödeme Sekli ve Satış Bedeli sitede belirtildiği gibi olup, Satıcı bu bilgileri üretim sürecinden kaynaklanan sebeplerden dolayı alıcıya bildirmeden değiştirebilir.

Madde-4- Genel Hükümler 

a) Nihai Tüketici, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.  

b) Nihai Tüketici, www.thalespirlanta.com ’ dan alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

c) Sözleşme konusu ürün, alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak sitede açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim etmelidir. SATICI sitede vaat ettiği en hızlı ve sorunsuz teslimat için gerekli gayreti gösterir. Ürün teslimatı yasal 30 günlük süreyi aşmamalıdır.

c) Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

d) SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur.

e) Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

f) 18 yaşından küçük kişiler www.thalespirlanta.com internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyit etmiş olur.

g ) Satıcı, www.thalespirlanta.com internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar. <->

h ) Ürünün tesliminden sonra NİHAİ Tüketiciye ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili bankanın ürün bedelini SATICI ’ya ödememesi halinde, NİHAİ TÜKETİCİ kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ‘ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri NİHAİ Tüketiciye aittir.

i ) 5.7: SATICI nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde NİHAİ TÜKETİCİ siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. NİHAİ Tüketicinin siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde NİHAİ TÜKETİCİ ’ye ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın NİHAİ Tüketicinin hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile NİHAİ TÜKETİCİ ‘ye bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

j ) NİHAİ TÜKETİCİ ve/veya NİHAİ Tüketicinin teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICI ‘ya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 14 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır.

                       CAYMA HAKKI VE KULLANIMI:

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on dört (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI ‘ya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün SATICI ‘ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 30 gün içinde ürün bedelinin Alıcı’nın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Alıcı’ya aittir.

 YETKİLİ MAHKEMELER:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketicinin veya Sarıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda Tüketici işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR