Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Kırmızı - Rose Alyans Modelleri

2 Ürün
Tümü

Kırmızı-Rose Alyans Modelleri ile Tarzınızı Konuşturun

Son yıllarda en çok duymaya başladığınız kırmızı altın artık takı ve mücevher alanında çok sık farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Bizlerde alyans kategorisinde kırmızı-rose alyans modelleri ile karşınıza çıkmaktayız.

Altın oldukça yumuşak bir maden olduğu için işlenmesi ve şekil verilmesi zor olmaktadır. Bu durumda altının dayanıklılığının artması ve işlenebilmesi için bazı alaşımlar kullanılır. Bakır bu alaşımlardan biridir. Bilindiği gibi bakır kırmızı renge sahiptir. Saf altın ve bakırımın karışımından oluştuğu için kırmızı altın adı verilmektedir.

Klasik altından rengi daha farklı olduğu için hızlıca ayırt edilebilir. Son yıllarda alyans ve yüzüklerde oldukça sık kullanılmaktadır. Saf altının içerisine %25 oranında bakır eklenerek kırmızı altın oluşturulur.  Sizlerde kırmızı-rose alyans modellerimiz için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kırmızı Altın Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırmızı altın bakımı nasıl sorusunun cevabı aslında diğer altın türlerinden çok farklı değildir. Fakat taşlı, beyaz altın ve kırmızı altın gibi türlerin profesyonel bakımlarının ve temizliklerinin yapılması daha uygundur.