Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Klasik Alyans

3 Ürün
Tümü

Klasik Alyans

Alyansların ölümsüz aşkların simgesi olan alyanslar günümüzde farklı tasarımlar ile vitrinlerde yerini almıştır. Bir de klasik modellerden vazgeçemeyenler için klasik alyans tasarımları mevcuttur. Bu modeller günlük hayatta kullanım açısından oldukça kolaydır.

Düz ve oval kesimleri parmakta rahatsızlık hissi vermezler. Fakat bu alyans modelleri sade tasarımlar oldukları için vitrinlerdeki spot ışıklarında sahip oldukları parıltıları kullanıma bağlı olarak kirletici etmenler veya çizilmeler gibi nedenlerle kaybederler. Bu durumda alyansların temizlenmesi ve parlatılması için yapılması gereken bir takım yöntemler bulunur.

Klasik Alyans Bakımı

Işıl ışıl bir alyans için parlatıcı ve çizik giderici bir takım yöntemlerle satın alınan ilk gün parlaklıklarına sahip olabilirler.

·         En etkili yöntem ciladır. Bu yöntem ancak atölyelerde profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Bu cilalama özel makineler ile yapılır.

·         Evde uygulanabilecek yöntemlerde mevcuttur, bu durum daha çok birikmiş kirlerden arındırılarak parlatma sağlama şeklinde gerçekleşir.

·         Bu yöntem ılık bir suyun içerisine bir miktar karbonat ve aynı miktarda sabun tozu karıştırılarak yumuşak bir fırça yardımı ile alyansların temizlenmesi duruladıktan sonra kurtulması şeklinde uygulanır.

·         Bir diğer yöntem ise; kaynayan suyun içerisine bir miktar bulaşık deterjanı eklenir, plastik elekle alyanslar bu suyun içerisine bırakılarak bir süre bekletilir daha sonra da bir fırça yardımı ile dikkatlice temizlenerek durulanır.

Not: Üzerinde mine ve polyester  olan alyans modellerinin su ile temasına dikkat edilmeli, bu tasarımlar profesyoneller tarafından yapılmalıdır.