Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Süperlight Alyans

17 Ürün
Tümü

Süperlight Alyans Modelleri İle Modayı Takip Edin

Yeni evlenecek ve bir hayatı paylaşacak çiftlerin parmaklarında taşıdıkları aşklarının simgeleri olan alyanslar günümüzde farklı modellerde üretilmektedir.

 Alyanslar yatırım amaçlı düşünülmeyen tek altın türüdür demek doğru olacaktır. Çünkü hiçbir çift alyanslarını seçerken satarken zarar eder miyim diye düşünmez.

Evlilikler sonlandırıldığında ya da farklı bir model ile değiştirildiğinde satış işlemi gerçekleştirir. Alyans seçerken günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabilecek veya estetik açıdan çok şık duracak modeller tercih edilir.

İki ince astarın arası boş bırakılarak birleştirme sonucu ortaya çıkmış süperlight alyanslar estetik açıdan da oldukça şık tasarımlardır.

İçi boş alyansların estetik açıdan taviz verilmeden son teknoloji cihazları ile üretilmesi olarak da adlandırılabilir.

Süperlight Alyansların Teknik Özellikleri

İçi boş alyansların en büyük olumsuz özelliği astar arasındaki boşluktan dolayı mermer veya benzeri sert bir zemine elimizi vurmamız halinde ezilmeler meydana gelebilir.

İçi dolu alyans modelleri ise ağır olduklarından dolayı fiyat açısından da daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. İçi dolu alyansların en büyük özelliği ise tek bir kalın astardan yapılmasıdır,bu yüzden de içi boş alyanslar da olduğu gibi ezilme olmaz.

Eski altın işçiliğinde altın belirli bir kalınlıkta yapılıyordu. Teknolojinin ilerlemesi makinelerin her geçen gün modernleşmesi astarların daha ince yapılmasına olanak sağlayacak düzeyde oluyor.

İnsanların ekonomik şartları ve altının hızla yükselmesinden dolayı bu tarz çözümler getirilmiştir. Eski dönemlerde içi boş altın 6 gr civarında üretilirken ki bu durum fiyatlarında yükselmesine neden oluyordu günümüzde 3- 4 gr olarak üretilerek her bütçeye uygun hale gelmiştir.

Ayrıca Thales Pırlanta olarak özel sipariş kapsamında çiftlerimize istedikleri modeller veya beğendikleri modellere yakın tasarımlar üretilmekteyiz.